<<    Kombi Tamir ve Servis Hizmetleri   >>

   

Kombi Suyu Isıtmıyor...

■ Kombilerin temel görevi, suyu ısıtmaktır. Kombiniz suyu ısıtmıyor ise, zaman kaybetmeden kombi tamiri süreci başlatılmalıdır.

■ Bu arızanın en önemli nedeni ise, kombi bakımlarının yaptırılmamasıdır. Kombi kartında sorun ortaya çıkması ya da kombi NTC’sinin arızalanması kombinin suyu ısıtmamasına yol açabilir. Tüm bu unsurlara ek olarak kombinin diyafram contasında sorun olması, üç yollu vana arızası ve eşanjördeki kireçlenme gibi durumlarda da kombi suyu ısıtmaz.

Peteklerin Altı Isınmıyor...

■ Peteklerin üst kısmı ısınıyor ve alt kısmı ısınmıyor ise, Üç yollu vana arızaları, kalorifer tesisatındaki hatalar, peteklerin diplerinde kirli suların birikip çamurlaşması peteklerin ısınmamasına neden olabilir.

■ Kombilerinizin petekleri eşit bir şekilde ısınması gerekmektedir. Uzman kombi tamircisini aramalısınız.

■ Konusunda uzman ve profesyonel kombi tamircisi çağırarak arıza nedenleri ortaya çıkarabilir ve kombilerinizden yüksek verim elde edebilirsiniz.

Kombi Su almıyor...

■ Kombide su kaçağının olması durumunda, kombinin su tesisatında tıkanıklıkların olması durumunda, kombi su doldurma vanasının gevşemesi veya tıkanıklık olmasında kombi su alma işlemini gerçekleştiremez.

■ Kombinin su almamasına yol açan sebeplerin çeşitli olması kombi tamiri hizmeti almayı gerektirir. Konusunda uzman ve deneyimli kombi tamircisi; kombilerin neden su almadığını tespit edip gerekli işlemleri yapacaktır.

Kombi Su Akıtıyor...

■ Kombilerin genleşme tankında problem oluşması, kombi tesisat bağlantısında kalitesiz malzemelerin kullanılması, su doldurma vanasındaki gevşeme veya kalorifer tesisatındaki problemler kombilerin su akıtma arızasının nedenleri olabilir.

■ Kombinizde bu problemlar var ise, profesyonel hizmet veren kombi tamircisini aramanız gerekmektedir. Kombi onarım işlemlerinden sonra kombinizi güvenli ve verimli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kombi Gürültülü Çalışıyor...

■ Öncelikle; Kombi neden gürültülü çalışır? sorusunun cevabını bilmek gerekir.

■ Kombilerin devir daim motorunda sorun olup, düzgün çalışmaması, kombi haznelerinde hava birikmesi veya fan motorunda problem başlaması kombinizin gürültülü çalışmasının sebeplerinin en başında gelir.

■ Çalışma esnasında gürültü çıkaran kombi arızasında, uzman kombi tamircisi aramanız gerekmektedir.


TEPE KOMBİ SERVİSİ
Tel : 0 541 907 90 49    Whatsapp : 0 541 907 90 49
Kombi Bakım Onarım ve Petek Temizleme
Konya Insaat