<<    Kombi Tamir ve Servis Hizmetleri   >>

   

Kombi Arıza Veriyor...

■ “Kombi arızaya geçiyor” şikayeti yaşıyorsanız, hemen kombi tamircisi çağırmanız gerekmektedir. Kombilerin arıza vermesinin pek çok farklı nedeni olabilir.

■ Pompa devrinin düşük olması, akış anahtarında ve kombi sensöründe arıza olması, su basıncındaki anormalikler, kalorifer filtrelerindeki tıkanıklıklar, sinyal mekanizmasındaki aksaklıklar gibi nedenler olabilir.

■ Bu durumda konusunda uzman kombi tamircisi, kombideki arızanın kaynağını belirlemelidir. Arızanın sebebi tespit edildikten sonra, uzman kombi tamircisi için, onarım çok kolaydır.

Kombi Suyu Isıtmıyor...

■ Kombilerin temel görevi, suyu ısıtmaktır. Kombiniz suyu ısıtmıyor ise, zaman kaybetmeden kombi tamiri süreci başlatılmalıdır.

■ Bu arızanın en önemli nedeni ise, kombi bakımlarının yaptırılmamasıdır. Kombi kartında sorun ortaya çıkması ya da kombi NTC’sinin arızalanması kombinin suyu ısıtmamasına yol açabilir. Tüm bu unsurlara ek olarak kombinin diyafram contasında sorun olması, üç yollu vana arızası ve eşanjördeki kireçlenme gibi durumlarda da kombi suyu ısıtmaz.

Kombi Gürültülü Çalışıyor...

■ Öncelikle; Kombi neden gürültülü çalışır? sorusunun cevabını bilmek gerekir.

■ Kombilerin devir daim motorunda sorun olup, düzgün çalışmaması, kombi haznelerinde hava birikmesi veya fan motorunda problem başlaması kombinizin gürültülü çalışmasının sebeplerinin en başında gelir.

■ Çalışma esnasında gürültü çıkaran kombi arızasında, uzman kombi tamircisi aramanız gerekmektedir.


TEPE KOMBİ SERVİSİ
Tel : 0 541 907 90 49    Whatsapp : 0 541 907 90 49
Kombi Bakım Onarım ve Petek Temizleme
Konya Insaat